“Дивовижний” керамограніт: матеріал «під дерево» та інші варіації однієї облицювання

Керамограніт по своїх декоративних якостях мало поступається кахельної плитці. Існуючі на сьогодні сорти, різновиди і методи обробки поверхні важко перелічити. В такому розмаїтті завжди можна знайти ідеальний варіант для своєї квартири.

Класифікація матеріалу за складом

Через величезного розмаїття матеріалів використовують кілька класифікацій, причому поділ постійно оновлюється, так як з’являються нові незвичайні матеріали.

Однак, незважаючи на різницю у зовнішньому вигляді, за структурою розрізняють кілька категорій.

гомогенний

Класичний варіант, в якому фарбувальний пігмент додається в вихідна сировина. Відтінків барвників безліч. Змішуючи різні, з них отримують імітацію малюнків на камені або на дереві.

  • плюсом такої технології є фарбування матеріалу на всю глибину. Як би сильно плитка ні стирається або навіть ні сколювалася, колір і малюнок будуть зберігатися.
  • мінус – малюнок не може мати чітких геометричних обрисів або створювати впізнавані образи. Таким чином можна отримати лише поєднання прожилок, плям, переходу одного кольору в інший, як це і відповідає природному каменю. При використанні одного барвника отримують характерну для каменю зернисту поверхню сіль-перець, але в певному відтінку.

Керамограніт для вулиці морозостійкий з малюнком каменю

частково пофарбований

Ця технологія створена з метою зменшити вартість продукту і зробити його більш доступним. Плитка в цьому випадку складається ніби з двох частин – підкладки зі звичайним кам’яним малюнком сіль-перець, і верхнього пофарбованого шару.

Так як фарбується тільки кілька міліметрів, то витрата досить дорогих барвників помітно знижується. У підсумку виходить дешевший продукт, за якістю нітрохи не поступається звичайному. Так як стираність керамограніта вкрай невелика, плитка дуже нескоро втратить колір.

Про керамограните з фактурою «під дерево» розповість дане відео:

глазурований

За структурою плитка не відрізняється від звичайного глазурованого кахлю, але, так як тут підкладкою служить керамограніт, міцність і стійкість такого виробу набагато вище. Цвітну емаль наносять на плитку перед випалюванням або перед остаточним випалюванням – при температурі в 1300 С. Кольоровий шар спікається з каменем, практично утворюючи одне ціле.

Глазур до механічних навантажень менш стійка, однак покриття можна використовувати для настилу підлоги. Тим не менш, таких приміщень, як кухня або передпокій краще уникати – тут навантаження надмірна, а ось для спальні або вітальні рішення відмінне.

Емалі різноманітні за кольором, але цим можливості їх не вичерпуються. В цьому випадку можна наносити на камінь правильні геометричні або орнаментальні візерунки, що значно підвищує привабливість плитки.

Поділ по виду поверхні

Керамограніт – надзвичайно стійкий матеріалу, твердість за шкалою Мооса досягає 8. Однак при використанні алмазних інструментів поверхню плиток можна обробляти, причому настільки різноманітно, що диву даєшся.

На колір матеріалу метод обробки не впливає, але може зробити його більш яскравим або м’яким.

технічний

Це найбільш дешевий варіант і найменш привабливий зовні. Технічні його характеристики на висоті, а от декоративність нульова: матеріал лише злегка забарвлюється при виготовленні за допомогою оксидів заліза. Структура – типова зерниста.

Слизькість плитки – R 11, так що його сміливо можна укладати у ванних і дитячих. Однак найчастіше технічний керамограніт використовують в промислових і лабораторних приміщеннях, де технічні характеристики куди важливіше виду. Як правило, товщина плитки збільшена – не 8, а 14-30 мм, що підвищує зносостійкість.

матовий

Пофарбований керамограніт, тут додаткова обробка поверхні не проводиться. Це «оригінальна» плитка з кращими експлуатаційними характеристиками. Матовий керамограніт трохи дорожче технічного. Білоруський продукт коштує в районі 380 р. за кв. м., російський – 830 р, італійський – 3760 р. Якщо ж матеріал візерунчастий, то його ціна піднімається дуже високо: продукт італійської фабрики APE, наприклад, коштує 7650 р. за кв. м.

Слизькість плитки досягає R13. Це дуже високий показник, так що облицювання допускається будь-яких поверхонь. До того ж саме цей матеріал відноситься до 5 класу зносостійкості.

глазурований

Відрізняється від звичайної плитки не тільки структурою, а й видимою поверхнею. Емаль, спека, утворює блискучий кольоровий шар. Предмети в поверхні не видно, але світло матеріал відображає.

Слизькість – R10-R11, що пояснюється природою емалі.

Керамограніт російського виробництва обійдеться в 499 р. Італійську чи іспанську куди дорожче.

Глянцевий або полірований

У цю категорію відносять два види матеріалу, близькі за зовнішнім виглядом, але одержувані в різний спосіб.

  • За технікою смальтірованія – поверхня плитки оплавляется до отримання склоподібного шару. Такий матеріал зберігає всі свої технічні властивості і коштує набагато дорожче. Слизькість, зрозуміло, вище – R9-R10.
  • полірований керамограніт отримують обробкою поверхні вже готової обпаленої плитки алмазними дисками – інші абразиви безсилі. Метод дорогий, так що ціна на матеріал все одно неабияка. А ось властивості керамограніта стають гірше: під час полірування зрізається верхній захисний шар, і пори виявляються відкритими. Як би малі вони не були, але вони є, і при такій обробці водостійкість кам’яного порцеляни падає, а з нею й інші його якості.

Полірований матеріал потребує більш ретельного догляду і застосуванні спеціальних захисних мастик. Виглядає такий настил, звичайно, набагато ефектніше: дзеркальне відображення предметів в блискучому візерунчастому підлозі справляє враження. Залежно від способу отримання та країни виготовлення вартість матеріалу коливається від 680 р. до 2670 р.

Лаппатірованний

Так називають матеріал, де поверхня полірується і матируется окремими ділянками. Навіть на одноколірному керамограните таким способом отримують красиві візерунки. А якщо лаппатірованіе проводиться з урахуванням орнаменту або малюнка – ефект просто чудовий.

Лаппатірованіе – обробка дуже дорога. Для його отримання попередньо полірований керамограніт обробляють найбільш агресивними кислотами – плавиковою і фторо-сурм’янистого, оскільки це єдині речовини, здатні впливати на керамічні вироби. Пари кислоти смертельно отруйні, так що весь процес проводиться в спеціальних приміщеннях і з дотриманням цілого зводу правил.

Вартість іноземної плитки стартує від 4080 р. за кв. м. Російський виробник пропонує лаппатірованний керамограніт за 713-1200 р. Далі поговоримо про приклади сатинованого керамограніта.

сатинований

Отримало свою назву зовсім не за імітацію відповідної тканини, а завдяки процесу отримання – Сатинування. Перед випалюванням на плитки розміщують шар мінеральних солей. Солі спікається з глинами і утворюють декоративний верхній шар.

Такий варіант нагадує обробку воском: на поверхні з’являється м’який блиск, хоча предмети настил не відображає. А, так як механічним чином на плитку не діяли, її призначені для користувача характеристики не змінюються. Сатинований керамограніт менш слизький, ніж полірований і набагато довговічніше. Вартість плитки – від 480 р.

фактурний

Такий керамограніт ще називають структурованим. Суть одна: поверхня плитки відтворює рельєф якогось матеріалу – дерева, каменю, шкіри, будь-якої тканини. Керамограніт, що імітує дерево, на ринку часто пропонують як керамопаркет.

Структуру отримують не обробкою поверхні, як попередні варіанти, а шляхом використання різних прес-форм. Подальша обробка – лаппатірованіе, наприклад, покликана посилити незвичайний ефект.

Виділяють кілька самостійних підвидів:

  • противоскользящий – тут насічки наносять на поверхню готового виробу, щоб збільшити антиковзні властивості;
  • рустика – тобто, зістарений. Часткове матування надає плитці старовинний вигляд. Дизайн розроблявся для інтер’єрів в стилі прованс, класика, ретро;
  • об’ємна фактура – сюди відносять всі матеріали з імітацією поверхні, той же варіант «під дерево».

Вартість визначається характером рельєфу. В середньому ціна коливається в районі 2,5-3 тис. Р.

ректифікований

Таким може стати будь-який вид керамограніта після додаткової обробки на розкроювальних верстаті. Це плитка з ідеально точними розмірами і спеціальним чином обробленої кромкою. Матеріал використовується для створення безшовних покриттів.

Вартість такого матеріалу висока: самий звичайний матовий російський керамограніт при ректифікації збільшується в ціні від 780 до 1430 р. Та й робота з ним обійдеться в чималу суму.

інші можливості

Обробкою поверхні і кольором декоративні здібності матеріалу не вичерпують. Сучасний ринок пропонує і інші варіанти. Керамограніт під мозаїку для підлоги і стін буде розглянуто спочатку.

мозаїчна підлога

Мозаїка – покриття, зібране з невеликих кольорових фрагментів. Основою її може виступати будь-який матеріал, в тому числі і керамограніт. Можливі два варіанти:

  • класична мозаїка – тут підлогу дійсно набирається з невеликих плиток – 5 * 5 мм. 7,5 * 7,5 мм або більше. Таким чином можна створити простий геометричний візерунок, більш складний орнаментальний або навіть зібрати панно з художнім зображенням. Останній варіант найчастіше використовують для прикраси стіни, але і для підлоги це не рідкість;
  • мозаїчні модулі – тут фрагменти мозаїки закріплюються на спеціальних сітках. Такі модулі укласти не в приклад легше і швидше. На плитках для імітації мозаїки пропилюється канавки, які після укладання потрібно закладати затіркою, як і звичайну мозаїку.

Про мозаїчний керамограніт повідають фахівці у вигляді нижче:

Про керамограніт під дерево для підлоги і стін, його ціну, текстури, відгуки жителів україни.

Керамограніт «під дерево»

Будучи покладеної, для підлоги (настінна) плитка з керамограніта «під дерево» на погляд не відрізняється від справжнього дерев’яного статі або навіть паркету. Причому імітується і колір певної породи і характерний малюнок деревини, і фактура обробленого дерева і навіть кладка плашок, якщо мова йде про останній варіант.

Такий «паркет» незамінний для кухні та передпокою, де справжній укласти не можна через високу вогкості, нестабільності температури і великого навантаження. Керамічна плитка до цих чинників стійка, і покриття буде служити десятиліттями. Вартість 1 кв. м. від 720 до 3600 р.

Сірий керамограніт з малюнком «під дерево» для підлоги в інтер’єрі (фото)

Матеріал «під камінь»

Це найпоширеніше і популярне рішення. Керамограніт імітує будь-який природний камінь: базальт, граніт, мармур, онікс. Причому відтворює і колір, і малюнок з винятковою точністю.

Різна обробка поверхні дозволяє отримати плитку, яка імітує полірований мармур, скол дикого каменю, матований граніт та інше. Призначені для користувача властивості же керамограніта в більшості випадків вище. Так, справжній мармур можна укладати на кухні, та й на сходах він досить швидко втрачає свій блиск – стирається. З керамогранитом такого не трапляється.

Вартість плитки середнього розмірів від 580 до 880 р. У вигляді мозаїки 1 кв. м. коштує від 800 р.

Про керамограніт «під камінь» розповість дане відео:

металізовані плитки

Це найостанніша і сама незвичайна модифікація керамограніта. Плитка має виразний металевий блиск і успішно імітує пластини з клепками, легку іржу, патину на бронзі або міді, шліфований чавун або навіть блискучу нержавіючу сталь.

Таке рішення чудово для інтер’єрів в стилі лофт або техно і вельми популярне в Європі.

Керамограніт – на рідкість різноманітний матеріал. Його декоративні можливості безмежні: колір, фактура, поверхня, малюнок – все до послуг бажаючих прикрасити своє житло.