Як покласти керамограніт на підлогу своїми руками, правила вибору керамограніта, переваги керамограніта і недоліки.

Керамограніт останнім часом став найпопулярнішим матеріалом для обробки підлоги – практичний, стійкий до зовнішніх пошкоджень, легкий в монтажі і подальшій експлуатації, він дозволяє вибрати декораторські композиції відповідно до загального стилю в приміщенні. Мало хто знає історію походження керамограніта – все сталося завдяки … помилку! Робочий при запіканні звичайної облицювальної плитки помилився з виставленням температурного режиму в печі, і замість належних 900 градусів виставив 1200 – всі матеріали, що входять до складу плитки, спеклися і вийшов керамограніт.

Розглянутий оздоблювальний матеріал можна придбати в будь-якому будівельному магазині, важливо просто знати правила вибору керамограніта. Та й покласти його на підлогу, надаючи приміщенню неповторний колорит, зможе новачок в цій справі – так стверджують фахівці, а не довіряти їм немає резону.

Зміст:
Класифікація керамогранита
– Розмір
– Фактура поверхні
Якісні характеристики керамограніта
Правила вибору керамограніта
Укладання керамограніта своїми руками
– Підготовчі роботи
– Техніка укладання керамограніта на підлогу своїми руками

Класифікація керамогранита

Існує кілька видів розглянутого оздоблювального матеріалу – вони розрізняються і за розмірами, і за структурою поверхні, і по колірних рішеннях. Для того щоб зробити правильний вибір, потрібно знати всі нюанси технічних характеристик.

Розмір

Дизайнери при розробці проектів оформлення приміщень можуть використовувати плитку керамограніта різних розмірів – від найменшої (50х50 мм) до найбільшої (120х180 см). Але найчастіше для обробки підлоги використовують так звані проміжні розміри і квадратні форми керамогранитной плитки – затребуваними є мають сторону в 40, 30 і 50 см.

Саме наявність великого асортименту розмірів розглянутого оздоблювального матеріалу дозволяє дизайнерам використовувати керамограніт в приміщеннях різного призначення – від кухні в квартирі до торгового залу в великому магазині.

фактура поверхні

Класичний дизайн керамограніта – текстура каменю повторюваного характеру, зернистість малюнка. Таке оформлення дозволяє успішно імітувати дикий камінь в дизайні інтер’єру приміщення. Але класика – не єдиний варіант, адже виробництво даного оздоблювального матеріалу не стоїть на місці, та й самі виробники постійно оновлюють асортимент для залучення клієнтів. Не дивно, що відносно недавно на ринку з’явилися різні види керамограніта:

 • з рельєфною поверхнею;
 • глазурований;
 • матовий;
 • полірований / напівполірований;
 • ректифікований;
 • вощений.

Дуже важливо при виборі конкретного виду керамогранита враховувати, в якому приміщенні передбачається використовувати розглянутий оздоблювальний матеріал. фахівці рекомендують:

 • для торгових приміщень або ж виставкових – оптимально буде покласти керамограніт з рельєфною поверхнею;
 • для приміщень, яким притаманне високе забруднення – доцільно використовувати глазуровану плитку;
 • для приміщень виробничого призначення краще вибрати спеціальний потовщений керамограніт.

У сучасному інтер’єрі популярно обробляти поверхні матеріалами, що імітують бетон, метал, текстиль, шкіру – і з цим завданням впорається розглянутий оздоблювальний матеріал.

Якісні характеристики керамограніта

Керамограніт володіє певними перевагами перед іншими оздоблювальними матеріалами – саме цей фактор грає найчастіше вирішальну роль у виборі варіанту обробки підлоги. До явно позитивних якостей даного оздоблювального матеріалу відносяться:

 • високий рівень зносостійкості;
 • великий асортимент забарвлень і структур;
 • морозостійкість;
 • здатність не вбирати вологу;
 • стійкість до впливу хімічно активних речовин – на поверхні не утворюються плями від пролитих сумішей;
 • міцність – керамограніт витримує навантаження до декількох сотень кг на 1 см;
 • керамограніт не вигоряє, не міняє колір під впливом прямих сонячних променів;
 • матеріал екологічно чистий – в його складі відсутні будь-які хімічні сполуки.

Варто ще уточнити один момент – розглянутий оздоблювальний матеріал не потребує будь-яких специфічному догляді: достатньо періодично протирати покриття вологою ганчіркою без агресивних чистячих / миючих засобів.

При виборі керамогранитной плитки потрібно особливу увагу звертати на її кромку (краю) – чим вони рівніше, тим якісніше матеріал. Справа в тому, що саме своїми краями плитка стикається, з’єднується на підлозі – якщо вони рівні, то і шви будуть практично непомітні.

Якщо розглядати недоліки керамограніта, то вони є, і є досить суттєвими.

По-перше, підлога з покладеним керамогранитом буде в будь-якому випадку холодним, а ось провести класичне утеплення поверхні не вийде. Але варто уточнити – завжди можна встановити водяні або електричні теплі підлоги.

По-друге, якщо для обробки підлоги використовується матова або глазурована плитка з керамограніта, то при попаданні на неї води утворюється дуже слизька поверхня. І цей факт потрібно враховувати при виборі оздоблювального матеріалу для ванної кімнати, кухні або ганку.

По-третє, розглянутий оздоблювальний матеріал має досить високу вартість – це, мабуть, самий вагомий недолік, який відвертає потенційних покупців. Але з іншого боку – високі якісні характеристики керамограніта явно «переважують» навіть його високу вартість.

Правила вибору керамограніта

Вважається, що за зовнішнім виглядом дуже важко відрізнити якісний керамограніт від неякісного. Але в такому випадку варто запам’ятати деякі правила вибору розглянутого оздоблювального матеріалу – це допоможе при покупці. До таких належать:

 1. Зважте упаковку плитки – якщо товщина однієї плитки дорівнює приблизно 8-8, 5 мм, то вага квадратного метра такого матеріалу повинен починатися від 18 кг. І якщо м кв. плитки важить менше цього показника, то відкладіть її в сторону – тут явно відсутня заявлене виробником якість.
 2. Уважно перегляньте плитки з однієї партії – вони повинні мати однаковий відтінок кольору, не допускається навіть полутонового розбіжності.
 3. Дивіться на зворотну сторону керамогранитной плитки – на її поверхні обов’язково повинні бути присутніми «технічні вади», а саме квадратики розміром 2х2см (не більше!).
 4. Великі розміри квадратної плитки повинні викликати побоювання – зазвичай виробники не роблять такий оздоблювальний матеріал, дозволені максимум одного боку становить 50 см.

Крім цього, потрібно уважно вивчити упаковку керамогранитной плитки – виробники ставлять різні зображення для позначення / виділення якісних характеристик матеріалу. Запам’ятайте, які знаки що позначають:

 • сніжинка – плитка має високу морозостійкості;
 • ступня на чорному тлі – матеріал може використовуватися для організації підлогового покриття;
 • ступня на штрихованої тлі – рівень зносостійкості дуже високий.

Іноді можна зустріти чергуються зображення ступня / сніжинка на одній упаковці – це означає, що всі вищевказані якості посилені в кілька разів.

Є й інші маркувальні зображення, які допоможуть розібратися при покупці керамограніта з його якісними характеристиками.

Укладання керамограніта своїми руками

Навіть купивши найякісніший обробний матеріал розглянутого типу, не варто покладатися лише на власні сили і знання з укладання його на підлогу – знадобиться не тільки вивчити теорію процесу, а й суворо дотримуватися покрокової інструкції.

Можна укладати керамограніт безшовним способом – це, до речі, буде оптимальним варіантом. Але для цього потрібно буде придбати досить дорогий, якісний матеріал – не всі на це погодяться. Але не біда – цілком реально зробити підлогове покриття акуратним і стильним з організацією декоративних швів.

Підготовчі роботи

Для укладання керамограніта знадобляться:

 • власне оздоблювальний матеріал;
 • клей і затирка;
 • рулетка, шпателі, маркери і насадка на дриль для приготування клею;
 • Хрестики- «маячки», які дозволяють абсолютно рівно виставляти і горизонтально, і вертикально кожну плитку;
 • грунтовка для заснування.

Звичайно, стане в нагоді і «болгарка», і диск з алмазним напиленням, і простий олівець для відміток на поверхні.

Зверніть увагу: при підрахунку необхідної кількості плитки з керамограніта до отриманого результату (на основі площі приміщення) обов’язково потрібно додати 10-12% – це піде на обрізки і «підгін» плитки в розмір.

Можливо знадобиться підготовка і самої плитки – в деяких випадках вона поставляється на торгові точки з парафіновим або восковим напиленням, яке виконує захисну функцію. Доведеться стерти з плитки восковий наліт мильним розчином, а парафіновий зчистити шпателем.

Обов’язково потрібно гранично ретельно вирівняти підлогу – плитка з керамограніта ляже в такому випадку абсолютно рівно, без перепадів по висоті і горизонтальним / вертикальним напрямками. Для цього доцільно використовувати наливні суміші, потім висохлу поверхню ретельно грунтують.

Рекомендуємо прочитати:
Стяжка підлоги своїми руками

Техніка укладання керамограніта на підлогу своїми руками

Зверніть увагу: до того, як починати безпосередньо укладання плитки з керамограніта, потрібно зробити розмітку. Майстри рекомендують починати монтажні роботи з середини поверхні, але потрібно відразу розрахувати, чи залишатиметься вузький простір між плиткою і стіною. Адже для його заповнення потрібно буде різати матеріал, «доточувати» поверхню – це виглядає не дуже-то естетично, такі моменти краще взагалі «заховати» під меблями.

Щоб не помилитися і отримати очікуваний результат, варто в своїй роботі точно слідувати нижче приведеній покрокової інструкції:

 • клейовий розчин потрібно готувати за допомогою спеціальної насадки на дриль – в ідеалі ця суміш не повинна містити в собі навіть маленьких грудочок, згустків, а консистенцією повинна нагадувати густу сметану;
 • клей спочатку наноситься на зворотний бік плитки вузьким шпателем, розподіляють його по всій поверхні плитки, а надлишки знімають зубчастим шпателем;
 • накладається клейовий розчин на підлогу, розрівнюється зубчастим шпателем;
 • плитка з нанесеним на неї клеєм прикладається до підлоги і злегка притискається;
 • надлишки клею, які «виповзають» з-під плитки, слід прибирати зубчастим шпателем.

Обов’язково між плитками керамограніта кладуться Хрестики- «маячки» – це забезпечить не тільки рівність кладки, а й однакові по розміри шви. Уклавши 3-4 ряди плитки, потрібно протерти шви і сам оздоблювальний матеріал вологою ганчіркою – якщо клей засохне, то відмити його буде дуже важко.

Після закінчення робіт з укладання керамограніта на підлогу потрібно почекати деякий час (наприклад, 3-5 днів) для повного застигання клейового розчину. Після цього можна приступати до затірки швів – відтінок затирочного матеріалу підбирається в тон плитки.

Керамограніт вважається дуже практичним матеріалом для обробки підлог. Незважаючи на його досить високу вартість, популярність, затребуваність його не опускається. А якщо враховувати можливість самостійного вибору розглянутого оздоблювального матеріалу і укладання його своїми руками, то вийде непогано заощадити на залученні трудових резервів з боку.