Ремонт кахельної плитки своїми руками

Трапляються ситуації, що через певний строк частину кахлю може відпасти, а інша – дати тріщини. Тому укладена своїми руками кахельна плитка зможе вирішити це неприємне питання. Оскільки сам господар оселі все зробить правильно і на совість. Картина відвалилася кахлю зустрічається майже в усіх господарів квартир. Існує кілька основних причин, які призвели до цих проблем. Багато з них пов’язані з помилками робочого, зробленими ним у період укладання плитки:

  • були допущені серйозні порушення в підготовці стінок;
  • сталося ураження всієї клейовий бази внаслідок погано зробленої обробки швів;
  • супутнє пошкодження технології монтажу, яке викликало в підсумку тріщини і відколи;
  • процедура виготовлення клею була грубо порушена.

Уникнути майбутнього ремонту плитки можна тільки в тих випадках, якщо старанно будуть дотримані правильні роботи з укладання і експлуатації, також важливо правильно здійснювати догляд за виробами.

Види ремонту кахельної плитки своїми руками

Відомо, що кахлем при експлуатації трапляється дуже багато неприємні ситуацій, внаслідок яких його зовнішній вигляд погіршується: на плитці виникають жирні і брудні плями, виникає невелика сітка з тріщин, нерідко плитки набувають відколи по кутах або можуть і зовсім відпасти від стінки. За підтримки звичайних приладів можна виконати косметичний ремонт кахлю без допомоги професіоналів.

Відмінним варіантом усунення великий подряпини, невигідно виділяється на непрозорій поверхні, може стати абсолютна зміна плитки. Але при відсутності грошових коштів, необхідно виконати наступні дії, які зможуть приховати цей маленький недолік:

  1. Спочатку потрібно приготувати суміш, виготовлену на основі цементу і води. Отриманий розчин повинен бути не в’язким, а досить рідким. Якщо тріщина не глибока, то її просто слід покрити цією речовиною, втерев гарненько в неї. Для даної операції найкраще використовувати маленький шматок тканини. Далі потрібно дати суміші підсохнути, а потім повторити процедуру, поки подряпина не зникне назавжди.
  2. Іноді відбувається так, що вже опрацьований ділянку може відрізнятися за забарвлення від всіх інших. У зв’язку з цим підбирається потрібний барвник за кольором, який обережно наноситься на тріщину, головне – не потрапити при цьому на цільну плитку. Труднощів із добором відтінків кольорів виникнути не повинно, оскільки спеціалізовані магазини будматеріалів пропонують своїм клієнтам послугу з підбору і виробництва фарби.
  3. Якщо одна плитка кахлю відпала, за нею може піти обвалення залишилася керамічної конструкції. Але якщо герметичність при монтажі була дотримана, то осколок можна повернути на місце. Підготовчим етапом з укладання є демонтаж всіх неврівноважених частин плитки, тобто слід прибрати навіть цілісний кахель, якщо він гойдається випадкове або відходить від стінки. Підготовка стінок є важливим етапом проведено роботи по демонтажу. Старий засохлий клей потрібно видалити зі стін, інакше закінчити ремонт не вийде. Далі необхідно видалити весь клей і здійснити зачистку поверхні, очистивши її від останків бруду і пилу. Всі сторонні складові можуть заважати зчепленню керамічної плитки з поверхнею стіни. Стіну після ретельно проведеної чистки потрібно змочити водою. Дозволено застосовувати різні складові для зчіпки: суміш цементу; сухої складу плитковий клей; рідкі цвяхи; цинкові білила, які наносяться на підставі, обробленої оліфою; герметик, зроблений силіконової базі. Щільний шар покривається клею може привести до того, що кераміка може ходити над головним шаром. Для того, щоб цьому запобігти, простір нанесення клею слід збільшити на 2 мм.

Монтаж новітньої кахельної плитки

Якщо кахель зовсім прийшов в непридатність, тоді правильніше буде поміняти його на новий. При цьому слід акуратно видалити деформовані складові, а потім змінити їх на нові.

Щоб не допустити псування сусіднього кахлю, для початку необхідно скористатися вузьким свердлом або шпателем для прочищення швів. Далі відповідна деталь просто сверлится, в результаті розпадається на невеликі частки, а їх набагато простіше видалити. Саме видалення робиться долотом.

Оновлення швів своїми руками

Руйнування з роками піддається плитка, яку робили з застосуванням поганий затірки. При цьому на швах можна виявити темну цвіль, особливо в місцях з підвищеною вологістю. Якщо це сталося, слід змінити затірку або зробити окремий ремонт пошкоджених ділянок. Коли потрібно оновити досить величезну ділянку кахельного покриття, найкраще скористатися першим варіантом. Оновлена ??затирка дозволить створити ефект однорідного покриття. Стара ж акуратно видаляється гострим предметом. Якщо роботу робити в поспіху, можна зруйнувати, розташований поруч кахель. Для запобігання таких неприємностей роботу виконують за допомогою спеціального дерев’яного інструменту, з загостреним наконечником.

сяючий ефект

Відомо, що кахель не береться особливому впливу хімікатів, тому довго здатний зберігати власний блиск. Але врешті-решт виникає необхідність кардинального перегляду інтер’єру стінок. Для цього широко використовується фарбування. В першу чергу, кераміку обережно потрібно відшліфувати наждачним папером, далі вона обробляється ацетоном. У підготовчий етап також входить грунтовка кахлю, завдяки якому колір краще зберігається. При виконанні всіх обов’язкових рекомендацій, можна приступати до основного етапу – фарбування. Валиком по всій площі стінки слід акуратно нанести фарбу.

Отже, керамічна плитка, своїми руками укладена в процесі ремонту, послужить ще певний термін господарям житла, при цьому економлячи гроші сім’ї.